Poznań: Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli w tym roku tylko online

Z powodu pandemii koronawirusa Misterium na żywo się nie odbędzie. jednak jego organizatorzy przygotowali transmisję online, które rozpocznie się dziś o godzinie 21.00.

Pomysłodawcą odbywającego się od 1998 r. Misterium Męki Pańskiej jest Artur Piotrowski, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, reżyser i producent spektaklu. Stworzył monumentalne dzieło: odbywające się na Cytadeli Misterium jest największym widowiskiem pasyjnym na świecie. Przygotowuje je prawie 1000-osobowy zespół! Jest w nim 300 aktorów, 300 chórzystów, orkiestra symfoniczna, 300 harcerzy z pochodniami i stuosobowa ekipa realizacyjna. Wszyscy znają się i przyjaźnią od wielu lat – bo od wielu lat wspólnie tworzą to niezwykłe widowisko.

Misterium Męki Pańskiej co roku odbywało się na Cytadeli przed Dzwonem Pokoju, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Pozwalało, dzięki niezwykle realistycznej scenerii i wyrazistej grze aktorskiej, przeżyć w wyjątkowy sposób ostatnie godziny z życia Chrystusa, od wjazdu do Jerozolimy, po śmierć i zmartwychwstanie. Szczególnie imponująca jest finał spektaklu, scena Zmartwychwstania, w której Chrystus spotyka się ze swoją matką.

Misterium Męki Pańskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem – co roku na Cytadelę przybywa około stu tysięcy ludzi, by je obejrzeć. Niestety, w tym roku, ze względu na pandemię, organizacja Misterium nie była możliwa. Realizatorzy przygotowali jednak wyjątkowy prezent dla tych, którzy nie wyobrażają sobie innego przygotowania się do Wielkanocy – transmisję z Misterium z 2019 roku, w na nowo zmontowanej wersji. A będzie co oglądać, bo widowisko rejestrowało wówczas aż 20 kamer!

Transmisja rozpocznie się dziś o godzinie 21.00.  Więcej informacji znajduje się na stronie Misterium.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze