Poznań: Minister Emilewicz chce współpracować z władzami Poznania

Więcej inwestycji w mieście, walka ze smogiem oraz bardziej punktualna i częściej kursująca miejska komunikacja. Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, kandydatka nr 1 PiS w Poznaniu, przedstawiła swoje propozycje dla poznaniaków.

Jak podaje Radio Poznań, Jadwiga Emilewicz zapewniała też, że jako posłanka będzie chciała współpracować z władzami Poznania, bo nie wyobraża sobie realizacji żadnego projektu w mieście bez współpracy z samorządem. Dowodem na to jest choćby program 500 plus, którego nigdy nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pomoc i współpraca gmin.

W przypadku Poznania taka współpraca byłaby potrzebna – zdaniem Jadwigi Emilewicz – na przykład przy budowie hali widowiskowo-sportowej dla Poznania czy działań proekologicznych, nastawionych na poprawę jakości powietrza w mieście. Minister Emilewicz zapowiada dodatkowe wsparcie dla montowania instalacji fotowoltaicznych na dachach domów, firm i budynkach spółdzielni mieszkaniowych, przypomniała też swoją propozycję o przeniesieniu do Poznania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Równie ważna będzie jej zdaniem dyskusja z mieszkańcami Poznania, by dowiedzieć się, czego oni chcą w swoim mieście, jak to miasto ich zdaniem powinno wyglądać. Czy ma być centrum bankowym, finansowym – czy jeszcze czymś innym. Tego również nie da się zrealizować bez współpracy z władzami miasta czy poznańskimi posłami z innych ugrupowań. I chociaż ideowo z prezydentem Poznania dzieli ją wszystko, to jednak ma nadzieję, że połączy ich wspólny cel czyli interesy poznaniaków.  Jadwiga Emilewicz chciałaby być ambasadorem Poznania w Warszawie.

Radio Poznań, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar