Trasa tramwaju na Naramowice - torowisko fot. UMP

Poznań: Mimo zimy prace na Naramowicach postępują zgodnie z planem

Montaż pierwszych słupów trakcyjnych na Wilczaku, gotowe torowisko na wysokości ulicy Bolka i coraz bardziej zaawansowane prace drogowe. Mimo zimy i śniegu budowa trasy tramwajowej na Naramowice trwa.

– Cieszy postęp prac na całej budowie nowej trasy od pętli Wilczak do ul. Błażeja. Również osoby mieszkające przy przyszłej trasie, czy też te przechodzące lub przejeżdżające w jej pobliżu, widzą przebieg, a przede wszystkim efekty prowadzonych każdego dnia robót. To na co mieszkańcy najbardziej czekają, będzie już możliwe niedługo. Za kilka miesięcy gotowa będzie część do ul. Włodarskiej i tramwaj pojedzie do tego miejsca od pętli Wilczak. Z kolei zakończenie całej inwestycji planowane jest na rok 2022 – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przy pętli Wilczak są już montowane pierwsze słupy, na których zawieszona będzie sieć trakcyjna, a między ul. Bolka i Jasna Rola jest już gotowe torowisko. W rejonie ul. Serbskiej i Włodarskiej trwa przebudowa sieci podziemnych i gdy się zakończy, rozpocznie się budowa torowiska także i tam.

Równolegle toczą się roboty związane z przebudową ul. Naramowickiej, która na odcinku między ulicami Serbską a Włodarską oraz w rejonie parku Kosynierów ma już nową nawierzchnię. Wykonawca był już przygotowany na położenie asfaltu, ale z tym ze względu na ujemne temperatury trzeba będzie poczekać.

Na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej budowana jest południowa łącznica węzła wraz z przejazdem tramwajowym, natomiast w północno-wschodniej części skrzyżowania nowe rondo zyskało wierzchnią warstwę nawierzchni.

Przewidywany termin uruchomienia trasy tramwajowej do przystanku przy ul. Włodarskiej to wiosna 2021 roku, a do ul. Błażeja wraz z układem drogowym – 2022 r.

UMP

3.3 3 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze