Poznań: Mikołajki w Teatrze Polskim

27 Grudnia fot. Teatr Polski
„Muzykołajki, smyki dla smyków” – tak nazywa się spotkanie dla młodych widzów i melomanów, na które zaprasza o 15.00 Teatr Polski. I będzie to naprawdę wyjątkowe spotkanie z muzyką i teatrem.

– Nie chowajcie idealnie wypastowanych dla Mikołaja bucików! Wykorzystajcie ich blask i załóżcie je na niedzielny, popołudniowy koncert! W programie znajdziemy zimowe utwory przyjazne dla młodego, kształcącego się ucha – namawia Jacek Muszkieta, specjalista do spraw artystycznych Teatru Polskiego w Poznaniu. – Nie będzie to zwyczajny mikołajkowy występ. Tym razem nauczymy się słuchać muzyki wszystkimi zmysłami, użyjemy naszej wyobraźni, a może też… wiedzy matematycznej!

Muzyczny prezent dla najmłodszych melomanów z okazji Mikołajek przygotowała Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu pod batutą Adama Domurata. Uczestnik wydarzenia otrzyma książeczkę „Elementarz Koncertowy”, która pozwoli na samodzielnie kontynuowanie muzycznych przygód w domu. Za wyjątkową animację koncertu będzie odpowiadać autorka elementarza Ewelina Chatłas.

„Muzykołajki, smyki dla smyków. Koncert Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu” rozpoczną się 8 grudnia o godzinie 15.00. Cena biletu: 15 zł.

Po koncercie Teatr Polski zaprasza na godz. 17.00 na spektakl „27 grudnia” w reż. Jakuba Skrzywanka – uniwersalną baśń dla młodzieży związaną z Powstaniem Wielkopolskim. Opierając się na realnych dokumentach i archiwach dotyczących grudniowego buntu, zastanowimy się: czym jest wspólnota, jak wpływa na nią strach, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, ale też czym są wzajemna uczciwość i odpowiedzialność?

Spektaklowi towarzyszyć będzie „Dziecięce atelier. Twórcze i radosne zabawy teatralne”. To projekt przedstawień skierowany do rodziców z dziećmi. W czasie gdy rodzice oglądają spektakl, dzieci przebywają pod opieką animatorów i biorą udział w bezpłatnych warsztatach: tworzą scenki teatralne z wcześniej przygotowanych kukiełek oraz biorą udział w zabawach ruchowych, słowno-muzycznych oraz plastycznych. Zajęcia zachęcają dzieci do bezpośredniego kontaktu ze światem teatru, pozwalają na zapoznanie się z różnymi zagadnieniami i pojęciami oraz rozwijają ich wyobraźnię. Warsztaty przeznaczona są dla dzieci w wieku 5–10 lat.

Bilet na przedstawienie upoważnia do odebrania w kasie teatru bezpłatnej wejściówki. Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu. Bilety na spektakl w cenie 30 zł.

Teatr Polski, el

Podziel się: