Poznań: Mieszkasz na dolnym Łazarzu? To szybko przeparkuj samochód!

Skwer Eki z Małeki fot. Otwarta Strefa Kultury
Jeszcze do 8.00 rano 31 grudnia wszyscy parkujący swoje auta przy Strusia i wokół skweru Eki z Małeki mają czas, by zabrać swoje auta. Później zrobi to za nich straż miejska. Za 200 zł.

Wszystko z powodu Sąsiedzkiego Sylwestra na Łazarzu, o którym informowaliśmy. Odbędzie się właśnie na skwerze Eki z Małeki, więc samochody na ten czas muszą stamtąd zniknąć. To kwestia bezpieczeństwa: O północy zostanie podpalona „Rzeźba psów dla psów”, a to może stanowić zagrożenie dla aut, jeśli będą stały blisko. Dlatego trzeba je stamtąd zabrać.

Organizatorzy sylwestra, Otwarta Strefa Kultury, już kilka tygodni temu informowali mieszkańców o konieczności przeparkowania aut. Zresztą nie jest to żadnym zaskoczeniem, bo sylwestry na skwerze odbywają się od kilku lat i co roku właściciele samochodów są o to proszeni. I lepiej, żeby nikt o tym nie zapomniał, bo inaczej jego auto przeparkuje straż miejska – a potem wystawi za to rachunek w wysokości 200 zł. Wszyscy mieszkańcy mają czas do 31 grudnia, do 8.00 rano.

Sylwester rozpocznie się o 23.00, a pół godziny później zagrają donGURALesko & DJ Soina. Będzie też sąsiedzki grill, koksowniki, żeby nikt nie zmarzł, a na finał, o północy, spalenie “Rzeźby psów dla psów” autorstwa Łukasza Trusewicza.

el

Podziel się: