Poznań: Miejska inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Ponad 86 tys. uczniów, blisko 10 tys. nauczycieli oraz 3,5 tys. pracowników administracyjnych rozpoczęło w Poznaniu nowy rok szkolny. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Czecha.

– Życzę kolejnego dobrego roku szkolnego, realizacji wszystkich zakładanych planów i marzeń oraz ciekawych wspomnień, bo one są bezcenne – zwrócił się do uczniów i nauczycieli Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, który – jak przyznał – sam także ukończył szkołę na os. Czecha.

– Rozpoczęcie roku szkolnego to uroczystość rutynowa, odbywa się od wielu lat, we wszystkich szkołach w Polsce. Zawsze jest to jednak początek czegoś nowego – mówił do młodych ludzi Marek Kordus, dyrektor ZSO nr 4. – Ze swojego doświadczenia powiem, że przyjaźnie, które zawarłem w liceum ogólnokształcącym, trwają do dzisiaj. Szkoła jest jednak po to, aby dawać jeszcze więcej, a nauczyciele – aby pomóc Wam w zdobywaniu wiedzy.

W miejskiej inauguracji wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 (w skład której wchodzi XVII LO i Szkoła Podstawowa nr 47 z Oddziałami Dwujęzycznymi), ale także miejscy radni, politycy i wiele innych osób, którym bliska jest poznańska oświata.

Podczas uroczystości zastępca prezydenta Poznania odniósł się też do trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się polska szkoła.

– Ten rok szkolny stanowi dla nas wyzwanie – mówił Mariusz Wiśniewski. – To kolejny etap reformy edukacji, czego skutkiem jest m.in. z podwójny rocznik. Dziękuję serdecznie wszystkim dyrektorom poznańskich liceów, techników i szkół branżowych, którzy wspólnie z pracownikami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania zmierzyli się z niezwykle trudnym zadaniem, jakim był tegoroczny nabór do szkół średnich. Był to bardzo ciężki czas. Wyszliśmy z niego obronną ręką – co nie oznacza, że bez problemów, które będą nam towarzyszyć przez najbliższe 4 – 5 lat.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: