Poznań: Miasto zaprasza na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Także do Strzeszynka

Punkt szczepień przeciwko Covid - 19 Stadion Poznań fot. Sławek Wąchała
W czwartek, 29 lipca, w siedzibie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, a w sobotę 31 lipca – w restauracji Oaza nad jeziorem Strzeszyńskim. W obu tych miejscach będzie można zaszczepić się bez kolejki.

Szczepienia w POSUM będą się odbywać od 9.00 do 19.00 preparatem formy Johnson & Johnson. Można się zgłosić bez rejestracji, ale pacjenci, którzy się wcześniej zarejestrują, będą mogli sobie wybrać najbardziej pasującą godzinę, a takze inny termin. Warto przypomnieć, że cały czas w POSUM można się rejestrować na szczepienia pozostałymi szczepionkami: firm Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. W przypadku tej ostatniej można również zadzwonić do przychodni, by przyspieszyć – zgodnie z zaleceniami producenta – szczepienie drugą dawką.

Zarejestrować się można:

osobiście w siedzibie POSUM lub pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436
telefonicznie: dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989
wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie
poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl
Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8:00-15:00

Szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson będą się również odbywały w najbliższą sobotę (31 lipca) nad jeziorem Strzeszyńskim. Medycy ze Szpitala Miejskiego im. F. Raszei będą szczepić chętnych w sali klubowej przy restauracji Oaza, od godziny 11.00 do 18.00. Tu nie trzeba się rejestrować ani zapisywać – wystarczy przyjechać nad jezioro. Zaszczepić się mogą nie tylko poznaniacy, ale tez mieszkańcy powiatu poznańskiego.

UMP

Podziel się: