nauka pływania fot. UMP

Poznań: Miasto zaprasza na naukę pływania

We wrześniu startują zajęcia nauki i doskonalenia pływania prowadzone przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Zapisy już trwają.

– Przygodę z pływaniem mogą zacząć już niemowlaki, a kontynuować ją można także w wieku dorosłym – informuje POSiR. – Pływalnie oferują oprócz nauki i doskonalenia pływania zajęcia z aquafitnessu oraz zajęcia dla seniorów.

Zorganizowane zajęcia pływackie są prowadzone na Pływalni Miejskiej Atlantis, Pływalni Miejskiej Rataje oraz Pływalni Krytej Chwiałka. Cennik oraz szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na stronach poszczególnych obiektów.

W trakcie pandemii koronawirusa regularnie dezynfekowane są pomieszczenia, z których korzystają klienci pływalni. Na bieżąco odkażany jest sprzęt wykorzystywany w trakcie zajęć. Pływalnie miejskie udostępniają swoim użytkownikom środki dezynfekujące.

Zbliżający się początek roku szkolnego to dobry czas, by pomyśleli tym rodzice uczniów. Biorąc pod uwagę statystyki utonięć i zachowania Polaków nad woda i w wodzie – pływanie to naprawdę przydatna umiejętność. Zgodnie z policyjnymi statystykami w Polsce w 2019 roku utonęło 456 osób, a 98 z nich kąpało się będąc pod wpływem alkoholu. W tym roku od 1 kwietnia odnotowano już 223 utonięcia. Być może gdyby więcej osób korzystało z takich lekcji, które obejmują także zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli – mniej byłoby utonięć?

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze