burza Górna Wilda

Poznań: Miasto zalane przez burzę!

Wykolejony tramwaj linii nr 12, zalana Serbska, Sikorskiego i Górna Wilda, a także trasa PST. To efekty burzy, która jeszcze trwa w Poznaniu, chociaż już nieco straciła na impecie.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na miasto spadły całe hektolitry wody, co oczywiście musiało dać się we znaki na wszystkich niżej położonych terenach. Zalana została trasa Pestki, ulica Serbska na wysokości oczyszczalni ścieków, więc nie mogą tamtędy kursować autobusy. Woda stoi też na Strzeleckiej, Sikorskiego i Górnej Wildzie. Ulicą Sikorskiego nie kursuje miejska komunikacja, więc woda jest problemem tylko dla mieszkańców. Ale na Strzeleckiej i Górnej Wildzie są poważne kłopoty z przejazdem tramwajów.

Z powodu ulewy doszło też do wykolejenia tramwaju linii nr 12 na skręcie z Roosevelta na Most Dworcowy. Ekipy MPK już pracują w terenie udrażniając trasy, działają także poznańscy strażacy – tylko do godziny 20.00 naliczyli ponad 100 interwencji w Poznaniu i w okolicach.

Przypomnijmy, że to może nie być koniec burz. Synoptycy zapowiadają burze dziś do 123.00, a mogą one wystąpić także jutro, w sobotę i w niedzielę.

el

Dodaj komentarz

avatar