Poznań: Miasto zakupiło dla szpitala karetkę

Nowoczesna karetka, wyposażona w butlę z tlenem i nosze. Taki prezent od miasta otrzymał Ortopedyczno – Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi.

– To bardzo przydatny zakup – podkreśla dr. n. med. Przemysław Daroszewski, dyrektor szpitala. – Karetka będzie służyła jako środek transportu pacjentom naszego szpitala, a w szczególności dzieciom po skomplikowanych, wysokospecjalistycznych zabiegach operacyjnych, m.in. z zakresu skolioz, wad wrodzonych i nabytku układu kostno – stawowego czy po operacjach wykonywanych w procesie leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nowo zakupiona karetka umożliwi bezpieczny transport tych pacjentów do ich miejsc zamieszkania, w komfortowych warunkach, co przyczyni się do podniesienia jakości wykonywanych przez szpital świadczeń.

– Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby poznańskich szpitali są duże, a służba zdrowia potrzebuje dofinansowania – dodał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – To nie pierwszy raz, gdy miasto pomaga szpitalowi, kupując karetkę czy wyposażenie. Zależy nam na tym, by mieszkańcy pozostawali nie tylko pod opieką najlepszych specjalistów – a tych w Poznaniu nie brakuje – ale by miele również dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego.

Na zakup karetki miasto wyłożyło 200 tys. zł. Szpital dołożył blisko 37 tys. zł.

Źródło: mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze