droga nad Maltą fot. Rowerowy Poznań

Poznań: Miasto porozumiało się z Wyborową w sprawie Malty. Czy jest szansa na drogę rowerową?

Takie pytanie stawia Rowerowy Poznań, bo od lat dotkliwie daje się odczuć brak oddzielnej drogi rowerowej po północnej stronie jeziora. To właśnie tego powodu często dochodzi tam do wypadków i kolizji pieszych z rowerzystami.

Do tej pory, choć władze miasta przyznawały, że problem jest, to nie było jak go rozwiązać. Teren nad jeziorem zajmowała Wyborowa i między brzegiem a ogrodzeniem terenu spółki było miejsce tylko na tory Maltanki oraz jedną drogę, niezbyt zresztą szeroką. Tymczasem ruch tak pieszy, jak rowerowy jest nad Maltą spory i w tym miejscu często dochodziło do kolizji.

Teraz, gdy miasto porozumiało się ze spółką w sprawie przejęcia tego terenu, to może się zmienić. Jak informuje Rowerowy Poznań, “dla mieszkańców i turystów poruszających się rowerami nad jeziorem oznacza to, że zwiększyły się szanse na powstanie wydzielonej drogi dla rowerów na całej długości północnego brzegu. Co ważne – już od zeszłego roku trwają prace koncepcyjne dla przebiegu nowych ciągów wraz z uwzględnieniem przebiegu kolei parkowej Maltanka. Pozostaje mieć nadzieję, że unikalna w skali kraju arena sportowa – Jezioro Maltańskie – zostanie wsparta środkami z budżetu centralnego, aby można było na poważnie myśleć o szybkiej przebudowie”.

Rowerowy Poznań, el

 

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze