Poznań: Miasto obniża stawki opłat za ogródki gastronomiczne

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała
To już kolejna obniżka, jaką wprowadzają władze miasta, by pomóc przedsiębiorcom działającym w branży gastronomii. Nowa, niższa stawka będzie obowiązywała do 15 marca 2022 roku i przez większość czasu będzie wynosiła 1 grosz dziennie.

Stawki będą zależeć od pory roku. Wiosna i jesienią, czyli do 30 czerwca 2021 roku i od 1 września 2021 oraz do 14 marca 2022, przedsiębiorcy zapłacą za każdy metr kwadratowy zajętej przestrzeni 1 grosz dziennie – bez względu na to, gdzie znajduje się ogródek.

Od 1 lipca do 31 sierpnia stawki będą już wyższe, ale i tak będzie to połowa tego, co przedsiębiorcy płacili przed pandemią. W centrum Poznania opłata wyniesie 50 gr za metr kwadratowy zajętej przestrzeni, a poza centrum będzie to tylko 20 gr.

Niższe opłaty mają pomóc przedsiębiorcom prowadzącym lokale gastronomiczne, którzy już od prawie roku są zamknięci i nie zarabiają żadnych pieniędzy. Kiedy sytuacja epidemiologiczna pozwoli na luzowanie obostrzeń, to najprawdopodobniej ogródki ruszą pierwsze z całej gastronomii. Dlatego niskie opłaty mają tak duże znaczenie – bo restauratorzy będą mogli sobie na nie pozwolić. A tym samym będą mogli zacząć zarabiać i odrabiać straty.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: