Głogowska fot. UMP

Poznań: Miasto chce dążyć do poprawy warunków ruchu w rejonie Łazarza i Górczyna

Polepszenie sytuacji transportowej w rejonie Łazarza i Górczyna, z priorytetowym potraktowaniem komunikacji publicznej – taki cel stawia sobie miasto na najbliższe lata.

Co dokładnie się zmieni? Przystanki na ulicy Głogowskiej mają być szersze i dłuższe co pozwoli przystosować je do obecnych standardów funkcjonujących w transporcie; przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Hetmańskiej, Reymonta i Arciszewskiego; przeniesiony zostanie przystanek na ul. Reymonta, co jednocześnie ma się wpisywać w projekt budowy nowej trasy tramwajowej na osiedle Kopernika; powstanie nowy parking Park&Ride w pobliżu pętli Górczyńskiej; na Łazarzu zostanie utworzona strefa płatnego parkowania.

– Przystępujemy do opracowania kompleksowego programu transportowego dla Łazarza i Górczyna. Będzie się składał z kilku przedsięwzięć, w tym budowy parkingu typu Park&Ride na Górczynie, przebudowy skrzyżowania ul. Reymonta i Hetmańskiej tak, by kierowcy dzięki dodatkowemu pasowi ruchu mogli omijać ul. Głogowską i korzystali z drugiej ramy komunikacyjnej, wdrożenia strefy płatnego parkowania na Łazarzu oraz dostosowania ulicy Głogowskiej do obsługi przez tramwaje 45-metrowe. To wszystko ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa uczestników ruchu, wsparciu transportu publicznego oraz poprawie jakości powietrza i ograniczeniu hałasu w tym rejonie – wyjaśnił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Obecnie ZDM przystąpił do zamawiania analiz i badań ruchu na ulicy Głogowskiej. Ich wyniki mają być podstawą do zaoferowania kolejnych rozwiązań, które będą miały poprawić jakość ruchu.

Autor: SS / UMP

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze