Poznań: Miasteczko ruchu drogowego na osiedlu Chrobrego jak nowe!

MRD fot. Jan Perz ROP
Nowa nawierzchnia, wymalowane na nowo znaki – miasteczko ruchu drogowego w parku na osiedlu Chrobrego ponownie zaprasza chętnych do nauki. Uroczyste otwarcie po modernizacji już 21 czerwca.

Miasteczko ruchu drogowego znajduje się w parku na os. Bolesława Chrobrego niedaleko Szkoły
Podstawowej nr 17. Lokalizacja jest bardzo wygodna dla młodych ludzi, jednak do tej pory nie mogli z niego korzystać, tak bardzo było zniszczone.

– Wcześniejsza nawierzchnia placu zagrażała użytkownikom ze względu na liczne spękania, jak również nierówności, jakie pojawiły się w ostatnich dekadach – wyjaśnia Jacek Tomaszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowo. – Zmodernizowane MRD pozwoli na edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak również tych nieco starszych. W tym momencie kolejne pokolenie mieszkańców Piątkowa i Poznania może uczyć się poruszania się w przestrzeni miejskiej na rowerze.

Przy okazji prac modernizacyjnych została powiększona donica brzozy, która rośnie na terenie placu manewrowego. Ten zabieg pozwoli na dalszy rozwój drzewa.

Prace zostały sfinansowane ze środków miasta Poznania w ramach planu wydatków Osiedla Piątkowo na 2020 i 2021 rok. Koszt prac wyniósł 190 tys. zł. Zadanie wykonał Zakład Robót Drogowych na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

ROP

Podziel się:

Ostatnio dodane: