Poznań: Medale dla małżonków z 50-letnim stażem

Medale za pożycie małżeńskie fot. UMP

29 par otrzymało z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. By go otrzymać, trzeba spędzić w jednym związku przynajmniej 50 lat!

Uroczystość odbyła się 23 maja w Sali Białej UMP, a oprócz medali małżonkowie usłyszeli ponownie marsz Mendelssohna, życzenia stu lat i wysłuchali specjalnego koncertu.

– Wręczanie Państwu w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tych medali, to mój najprzyjemniejszy obowiązek – mówił prezydent Poznania, honorując pary odznaczeniami. – Cieszy mnie udzielanie ślubu młodym parom, ale widok osób w państwa wieku, wspierających się wzajemnie jest czymś niezwykłym. Gratuluję, życzę zdrowia i kolejnych dziesięcioleci razem.

Otrzymanie medalu za długoletnie pożycie nie jest łatwym zadaniem: najpierw trzeba wytrwać co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim, a później zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego i tam wypełnić odpowiedni wniosek, by taki medal otrzymać. W dokumencie musi znaleźć się data i miejsce zawarcia małżeństwa oraz numery PESEL małżonków.