Stadion Miejski fot. ZDM

Poznań: Mecz Lecha – zmieni się organizacja ruchu

W 23. kolejce ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 23 lutego, o godzinie 17:30 i z tego powodu na Grunwaldzie zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów, Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Miejski Inżynier Ruchu informuje o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu w związku z meczem na stadionie miejskim w niedzielę 23 lutego 2020 r. w godz. od 14:00 do 22:00.

Przed meczem nastąpi wzmocnienie komunikacji bardziej pojemnymi autobusami linii nr 150, 163 i 191. Na liniach tramwajowych nr 1, 6, 13, 15 przewidziano dodatkowe kursy.

Z kolei po meczu dodatkowe tramwaje zostaną skierowane na linie nr 1, 6, 13 i 15, a autobusy nr 150, 163 i 191 obsługiwane będą bardziej pojemnym taborem.

Bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań.

Przed rozpoczęciem meczu i w czasie trwania imprezy wyłączone z ruchu będą:
– ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,
– ul. Ptasia na odcinku od parkingu „POL-HOL” do ul. Wałbrzyskiej oraz do ul. Węgorka,
– ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
– pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej w ul. Jugosłowiańską.

Pod koniec meczu wyłączone z ruchu będą:
– dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej w ul. Bułgarską,
– ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Marcelińskiej (w obu kierunkach),
– ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
– ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
– wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Zmiany w parkowaniu:
– zakaz parkowania przy ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
– zakazu parkowania przy ul. Ptasiej (na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Wałbrzyskiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony);
– w części ulic Bułgarskiej, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej wprowadzone zostaną zakazy ruchu i związane z tym zmian nakazujące inne kierunki jazdy. Należy dodać, że niektóre ograniczenia nie będą dotyczyć mieszkańców dojeżdżających do miejsca zamieszkania.

Straż miejska zwraca szczególną uwagę kierujących, którzy będą chcieli zaparkować samochód w pobliżu stadionu, na konieczność przestrzegania wszystkich przepisów z zakresu postoju samochodu. Będą to sprawdzały patrole strażników.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze