Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Poznań: Mecz Lech Poznań – Wisła Płock. Zmiany w komunikacji publicznej

Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów Zarząd Transportu Miejskiego 30 sierpnia wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Wzmocnienie komunikacji przed meczem:
Linie nr 150, 163, 191: obsługa bardziej pojemnym taborem.
Linia nr 1, 6, 15 – dodatkowe kursy

Wzmocnienie komunikacji po meczu:
Linie nr 150, 163, 191: obsługa bardziej pojemnym taborem (w razie potrzeby dodatkowe wzmocnienie autobusami rezerwowymi).
Linie nr 1, 6 i 15 – dodatkowe kursy

Bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. Na wszystkich liniach kursujących w dniu meczu obowiązuje taryfa opłat ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.

W pojazdach transportu publicznego wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa – przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Od 18 maja liczba dostępnych miejsc została zwiększona do 50 proc. wszystkich miejsc (stojących i siedzących), przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostawać wolna (co drugie miejsce, tak aby zachować bezpieczny dystans).

Uwaga! Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na przystanku komunikacji publicznej – wówczas musimy zasłonić usta i nos.

ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze