Poznań: Marszałek zaprasza na Narodowy Dzień Sportu

Marek Woźniak, marszałek Wielkopolski, po raz kolejny patronuje Narodowemu Dniu Sportu przypadającemu 19 września. Chociaż w tym roku akcja jest nieco okrojona z powodu pandemii i wiele wydarzeń odbywa się wirtualnie.

Narodowy Dzień Sportu to akcja, która od 2013 roku zachęca Polaków do aktywności w dowolnych dyscyplinach sportowych, które zaczynają się wielką rozgrzewką przed 19 września.

Dzięki rozgrzewce setki tysięcy osób sprawdzi swoją kondycję. Tym razem w przestrzeni wirtualnej, ale także tradycyjnie – podczas bezpłatnych treningów w wielu placówkach sportowych, klubach czy siłowniach. Kryterium uczestnictwa w rozgrzewce jest liczba aktywnych minut, które osoby zainteresowane spędzą, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Aby wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce, trzeba było zarejestrować się w aplikacji Endomondo
lub w niej zalogować, a potem kliknąć link odsyłający do konkretnego województwa – w naszym przypadku wielkopolskiego. Wszyscy uczestnicy Wielkiej Rozgrzewki reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. A trzem najlepszym zawodnikom z naszego regionu Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ufunduje nagrody.

Bezpłatne treningi, już w ramach Narodowego Dnia Sportu, odbędą się w sobotę 19 września w całej Polsce, a te organizowane w przestrzeni wirtualnej na stronie www.narodowydziensportu.pl oraz na Facebooku Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia polskie miasta, ośrodki i związki
sportowe, orliki, organizacje pozarządowe, pływalnie, a także ośrodki zajmujące się doradztwem dietetycznym i profilaktyką – przygotowują setki darmowych, ogólnodostępnych atrakcji, promujących aktywność sportową.

Niestety, z powodu epidemii wiele wydarzeń i zajęć sportowych nie odbędzie się, a zwłaszcza wielki sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego. Organizatorzy zapewniają jednak, że będzie za to sporo mniejszych wydarzeniach lokalnych, jak również działań w
internecie. Odbędą się spotkania ze sportowcami, treningi online oraz wykłady.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze