Poznań: Marszałek wspomógł Hospicjum Domowe

program dla seniorów fot. UMWW
4,3 mln zł – tyle przekazał marszałek Marek Woźniak Wielkopolskim Stowarzyszeniem Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe” na dofinansowanie programu usług zdrowotnych i społecznych dla seniorów w Poznaniu i Czerwonaku.

– To jeden z ciekawszych projektów spośród 28 w obszarze wsparcia społecznego i zdrowotnego, na które przeznaczyliśmy w sumie 55 mln zł z naszego unijnego programu regionalnego – powiedział Marek Woźniak. – Zakłada on utworzenie systemu wsparcia dla 230 niesamodzielnych osób starszych, które niekoniecznie wymagają całodobowej hospitalizacji. To odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi wspierające seniorów i temat bardzo ważny w dobie starzejącego się społeczeństwa. Przedsięwzięcie to w sposób zintegrowany odpowiada na to zapotrzebowanie, bo zakłada z jednej strony opiekę nad osobami starszymi z drugiej wsparcie dla ich opiekunów.

Najważniejszymi j elementami projektu o wartości ponad 4,6 mln zł będzie powstanie Dziennego Domu Opieki Medycznej oraz Centrum Wsparcia Opiekunów. Dzięki nim wszystkie niesamodzielne osoby starsze otrzymają pomoc zdrowotną w Dziennym Domu Opieki Medycznej, a po jego opuszczeniu o opiekę nad nimi zadba Centrum Wsparcia Opiekunów. Rezultatem projektu ma być poprawa warunków i jakości życia osób starszych oraz stworzenie infrastruktury sprzyjającej utrzymaniu ich zaradności i samodzielności.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: