Marek Woźniak fot. UMWW

Poznań: Marszałek Marek Woźniak złożył życzenia z okazji Dnia Samorządu Lokalnego

27 maja 1990 roku Polacy po raz pierwszy mogli wybrać radnych w swoich gminach – i z tej okazji dzień 27 maja został ustanowiony Dniem Samorządu Lokalnego. Marszałek z tej okazji złożył serdeczne życzenia wszystkim samorządowcom.

Jego zdaniem święto jest niezwykle ważne, bo reforma samorządowa, którą upamiętnia, była jedną z pięciu kluczowych reform przeprowadzonych w Polsce po upadku komunizmu. To ona rozpoczęła proces decentralizacji państwa i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Tak jeden, jak i drugi proces nadal trwa, dlatego marszałek Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, z okazji Dnia Samorządu Lokalnego wszystkim samorządowcom życzy:

“pomyślnego rozwoju wspólnot, na rzecz których pracują, opartego na samodzielnie wypracowanych i realizowanych strategiach i planach, stabilnych i dużych budżetów, z dominującą pozycją dochodów własnych, uwzględniających realizowane zadania i posiadane kompetencje, a zwłaszcza znaczny wzrost kosztów, w tym coraz wyższą inflację, uczciwego i opartego na merytorycznych kryteriach dostępu do rządowych dotacji na rozwój inwestycji lokalnych,szansy na uzyskanie finansowania z Krajowego Planu Odbudowy, bezpieczeństwa i pewności, że uczciwe działanie nie spotka się z fałszywą oceną i niesprawiedliwymi oskarżeniami z powodu prezentowanych poglądów oraz satysfakcji z realizowanych zadań i uznania mieszkańców!”.

UMWW

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze