Poznań: Marsz o Wolność przejdzie przez miasto. „Cała Polska do Poznania!”

Marsz o wolność - antyszczepionkowcy fot. Sławek Wąchała

„Cała Polska do Poznania!” – zapraszają organizatorzy Marszu o Wolność, który przejdzie przez miasto 3 września. Organizują go środowiska przeciwników szczepień przeciwko koronawirusowi powiązani ze stowarzyszeniem STOP NOP i Justyny Sochy.

Marsz ma wyruszyć w południe z ronda Starołęka w kierunku ronda Rataje, a dalej ulicą Królowej Jadwigi do placu Andersa. O godzinie 15.00 przy ulicy Ogrodowej 12 rozpocznie się konferencja „Debata: Co osiągnęliśmy i dokąd zmierzamy?” dotycząca skutków przyjmowania szczepionek, nazywanych przez ich przeciwników „preparatami”. Wezmą w niej udział, jak informuje organizatorka Justyna Socha: „dr Katarzyna Bross Walderdorff z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psycholog Jolanta Toporowicz, Marcin Rola z wRealu24, dr Mariusz Blochowiak z pozaparlamentarnej komisji śledczej Ordo Medicus mecenas Anny Kubali oraz Adam Kania z poselskiej komisji śledczej Norymberga 2.0”.

Przy tym ostatnim sformułowaniu warto dodać, że nie ma takiej poselskiej komisji śledczej. Zgodnie z prawem taka komisja jest powoływana przez Sejm bezwzględną większością głosów w drodze uchwały, a jej projekt musi być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów, co w tym przypadku nie nastąpiło, bo klub Konfederacji, który szumnie podczas konferencji prasowej zapowiedział powołanie takiej komisji, nie ma tylu posłów. Komisja śledcza Norymberga 2.0 jest więc tak naprawdę zespołem parlamentarnym, który nie ma uprawnień komisji.

Na zakończenie dla uczestników marszu wystąpią Ryszard Wolbach, Kamil Stoper Stobiecki oraz Ivan Komarenko.

„Zjednoczone środowiska aktywistów, ekspertów, przedstawicieli różnych grup zawodowych, dziennikarzy oraz przede wszystkim zwykłych ludzi, którzy swoimi codziennymi decyzjami pokazali gdzie jest granica, której nie pozwolą przekroczyć, osiągnęliśmy wiele” – podaje Justyna Socha. – „Zatrzymanie trzech niebezpiecznych projektów w sejmie, w tym dotyczący powszechnych certyfikatów, zatrzymanie powszechnego podawania preparatów małym dzieciom, wygrane w sądach dotyczące zgromadzeń i maseczek, w tym wpływ na świadome decyzje ponad połowy Polaków. Niedzielski jednak zapowiada powrót zamordyzmu. My też wracamy na ulice manifestować wolność i brak zgody na niszczenie naszego życia przez ludzi globalistów!”.