Poznań: Maratończycy opanowali miasto!

13. PKO Półmaraton Poznań fot. S. Wąchała

16 października o godzinie 9.00 rozpoczął się 21. Poznań Maraton i w związku z koniecznością omijania trasy maratonu mamy utrudnienia i objazdy w mieście, które potrwają do godziny 16.00. Którędy nie należy jechać?

Trasa biegu zostanie wyłączona dla ruchu kołowego w godzinach od 8.00 do 16.00, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 6.00. Na poszczególnych odcinkach ulice będą otwierane dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Kierowcy w czasie maratony będą mogli korzystać ze śluz. Oto lista przejazdów: ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska pod ul. Hetmańską, ulicą Krzywoustego nad Inflancką, ulicą Niestachowską nad Warmińską, poprzez węzeł Dąbrowskiego / Polska / Świętego Wawrzyńca (bezkolizyjny wjazd do miasta od ul. Dąbrowskiego jest możliwy tunelem w stronę Świętego Wawrzyńca, a dalej ulicami Żeromskiego i ponownie Dąbrowskiego. Bezkolizyjny wyjazd z miasta taką samą trasą – ulicą Św. Wawrzyńca w stronę Dąbrowskiego).

Do centrum Poznania, dworca kolejowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich można też dojechać od strony autostrady A2. Sugerowany dojazd powinien odbywać się poprzez węzły: Luboń (ulicami Dolna Wilda – Piastowska – Droga Dębińska do AWF) lub Krzesiny (ulicą Krzywoustego do AWF).

Żeby dojechać do lotniska Ławica, trzeba kierować się w stronę ul. Świętego Wawrzyńca (z północnej części Poznania ulicą Niestachowską lub alternatywnie Lutycką, a z centrum ulicami Dąbrowskiego i Żeromskiego), dalej ulicą Dąbrowskiego do Przeźmierowa – zjazd ulicami Wichrową, Rzemieślniczą do Rynkowej i dalej w stronę ul. Bukowskiej. Po skręcie w ulicę Bukowską można kierować się w stronę lotniska.

Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, w miarę możliwości i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, otwierane będą kolejne odcinki ulic. Najdłużej – do ok. godz. 15.00 – z utrudnieniami należy się liczyć na ulicy Bułgarskiej oraz Grunwaldzkiej (od Bułgarskiej do MTP). Na tym odcinku będzie bowiem przebiegała zarówno początkowa, jak i końcowa część trasy.

Tutaj można sprawdzić, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

Podziel się: