Poznań: Mamy nową plażę. Na Wildzie

plaża Wilda fot. L. Łada

Wczoraj koncert Swiernalisa, dziś Terrific Sunday, a w sobotę duet Skalpel. Plaża Wilda Eco Village zaprasza na ulicę Piastowską 71, nad Wartę, przez cały weekend!

Plaża miejska na Wildzie oraz sąsiadujące z nią Łazienki Rzeczne otwierają się dla gości. To pierwszy rok działalności, ale dla mieszkańców Poznania i okolic zaplanowano tu powstanie w ciągu kilku kolejnych lat Ekologicznej Wioski (Eco Village). W sierpniu ruszają w tym miejscu strefy: edukacyjna, gastronomiczna ir rozrywkowa.

Weekend otwarcia rozpoczął 12 sierpnia koncert Swiernalisa. Dziś wystąpi kwartet indie rockowy Terrific Sunday (o 20.00), w sobotę gość specjalny – duet Skalpel (o 21.00), a w niedzielę Eco Village na Plaży Wilda zaprasza na warsztaty dla dzieci. Na wszystkie koncerty i warsztaty wstęp wolny. Na miejscu jest też strefa gastronomiczna, można odpocząć również w strefie barowej.

Plaża Wilda ma co roku zyskiwać nowe strefy i funkcjonalności. Docelowo w Ekologicznej Wiosce mają znaleźć się: strefa gastronomiczna, scena muzyczna, wybieg dla psów, kino letnie, wypożyczalnia letnich sprzętów czy strefy dla artystów, dzieci czy seniorów.