Malta modernizacja fot. PIM
Obiekty Toru Regatowego Malta przechodzą kompleksową modernizację. Wszystko po to, by spełnić wymogi stawiane przed organizatorami międzynarodowych imprez kajakarskich i wioślarskich.

Roboty rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, obejmują wieżę sędziowską oraz budynek multimedialny po drugiej stronie jeziora. Przy wieży sędziowskiej zakończyły się roboty rozbiórkowe, a zaczynają dekarskie oraz wymiana okien. Stalowa konstrukcja wieży przejdzie wkrótce piaskowanie, a jej wnętrza zostaną odświeżone.

Docelowo wyremontowane będą wszystkie kondygnacje. Elewacja budynku zostanie odnowiona, a dach – ocieplony. Modernizację przejdzie również łącznik z budynkiem POSiR, przylegające do wieży podesty wraz ze schodami i balustradami oraz instalacja teletechniczna niezbędna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich.

Drugim modernizowanym w ramach inwestycji obiektem jest budynek multimedialny, który znajduje się przy tablicy wyników. Zakres prac obejmuje przede wszystkim odświeżenie wnętrz. W budynku zakończono już prace rozbiórkowe i rozpoczęto instalacyjne wraz z przygotowaniem ścian i podłóg do położenia nowej okładziny. W tym obiekcie wymienione będą również systemy klimatyzacji i wentylacji, ocieplony zostanie dach.

Modernizacja ma zakończyć się w połowie maja i dzięki niej obiekty Toru Regatowego Malta zostaną dostosowane do wymagań stawianych organizatorom największych, międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich. Pierwsza z nich – Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie – odbędzie się już w czerwcu 2020.

PIM, el