Poznań: LOT uruchamia dodatkowe połączenia, I wakacyjną bazę lotniczą

Barcelona, Korfu, Heraklion, Kavala, Burgas, Dubrownik, Split, Palma de Mallorca, Zakynthos i Podgorica. Aż 11 sezonowych połączeń z Poznania zamierza uruchomić LOT od 3 lipca.

Po liniach Ryanair i Wizz Air także nasz rodzimy przewoźnik zauważył potencjał stolicy Wielkopolski. Od 3 lipca dzięki PLL LOT poznaniacy zyskają połączenia do Barcelony El Prat, Korfu, Heraklionu, Kavali, Burgas, Dubrownika, Splitu, Palma de Mallorca, Zakynthos i Podgoricy. Dodatkowo LOT uruchamia w Poznaniu wakacyjną bazę lotniczą.

Wakacyjne loty będą się odbywały do końca sierpnia, raz lub dwa razy w tygodniu.

Paweł Sowa, radny miejski, ale też przewodnik turystyczny i pilot wycieczek, któremu branża lotnicza jest z tego powodu wyjątkowo bliska, nazwał tę decyzję “sensacją dnia”, i to z kilku powodów. Przede wszystkim nigdy dotąd LOT nie oferował aż tylu połączeń ze stolicy Wielkopolski. Oczywiście jednym z powodów aktywności przewoźnika jest fakt, że to właśnie połączenia wakacyjne są najbardziej dochodowe, a LOT, jak i cała branża lotnicza, bardzo potrzebuje teraz właśnie dochodów. Jednak poznański radny ma nadzieję na jeszcze jeden efekt tej decyzji.
– Powinno to dać przewoźnikowi rozpoznanie “na żywo” naszego potencjału i skusić do przemyślenia swojej dotychczasowej, bardzo “warszawsko-centrycznej” strategii rozwoju – uważa. – Zobaczymy, co przyniosą kolejne miesiące.

el

Dodaj komentarz

avatar