Listy Solidarności mat. pras.

Poznań: Listy solidarności dla więźniów politycznych na Białorusi

Wszyscy, którzy chcą okazać wsparcie więźniom politycznym na Białorusi – a jest ich coraz więcej – mogą to zrobić dziś od 19.00 w Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska. Odbędzie się tam pisanie listów i pocztówek do więźniów politycznych na Białorusi.

Organizatorami akcji są Ksenia Tarasewicz i Stefan Konstantin, którzy kilka dni temu zorganizowali demonstracje poparcia dla Białorusi, która przeszła przez centrum Poznania. Dziś zapraszają na Św. Marcin 75 wszystkich chętnych, by pisali listy.

– Jeżeli jesteś za kratami, system będzie w każdy możliwy sposób próbował ci udowodnić, że wszyscy o tobie zapomnieli – tłumaczą ideę akcji. – Dlatego bardzo ważne jest, aby wysyłać listy oraz pocztówki do więźniów politycznych. To jest prawie jedyny sposób, żeby ich wesprzeć.

A na Białorusi więźniów politycznych przybywa. Obecnie, według informacji centrum praw człowieka «Wiosna», 25 osób jest w więzieniu przez swoje przekonania. Do tej smutnej listy w ciągu ostatniego miesiąca doszło 12 nowych nazwisk. Wśród nich są bardzo różni ludzie: blogerzy, byli bankierzy, dziennikarze, operatorzy filmowi. Łączy ich jedna rzecz — pragnienie wolnej Białorusi.

Wszyscy, którzy chcą ich wesprzeć, mogą przyjść dziś, 23 lipca, o godzinie 19.00, do siedziby Łazęgi Miejskiej przy Świętym Marcinie 75, by napisać kilka słów wsparcia dla tych, którzy teraz są za kratami. Wstęp jest wolny, organizatorzy proszę jednak o zabranie znaczków pocztowych lub pieniędzy na nie – jeden znaczek na Białoruś kosztuje 6 zł.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze