Poznań: Linia turystyczna nr 102 na Święto Wojska Polskiego

Nowa autobusowa linia turystyczna nr 102 ppłk Tomasz Ogrodniczuk dyr. Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu fot. Sławek Wąchała

Nie tylko w sobotę, ale również w niedzielę będzie kursowała autobusowa linia turystyczna 102. Będzie można nią dojechać do Muzeum Broni Pancernej, w którym będą się odbywać obchody Święta Wojska Polskiego.

W programie imprezy, w godzinach od 10.00 do 16.00, przewidziano m.in. prezentację sprzętu wojskowego – zarówno historycznego, jak i nowoczesnego oraz pokazy grup rekonstrukcji historycznych i straży pożarnej. Będzie także wojskowy poczęstunek dla chętnych oraz niespodzianki. Wstęp na imprezę jest wolny.

Na obchody Dnia Wojska Polskiego będzie można dojechać linią 102, która zazwyczaj kursuje tylko w soboty, jednak tym razem, ze względu na święto, zostanie uruchomiona także w niedzielę. Na trasie do Muzeum Broni Pancernej będzie kursował oczywiście autobus historyczny, a konkretnie popularny „ogórek” zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy.

Warto dodać, że w sobotę, podczas trzech pierwszych kursów linii 102 (odjazdy z przystanku Poznań Główny o godz. 10.00 , 11.30, 13.30), na pokładzie autobusu będzie przewodnik, który opowie o mijanych obiektach.

UMP

Podziel się: