marsz równości LGBT

Poznań: LGBT+ w Poznaniu zawsze jesteście mile widziani

Od kilku dni w mieście można zobaczyć tęczowe tablice z takim właśnie napisem. O co chodzi?

Grupa Stonewall zapewnia, że oczywiście nie ma pojęcia, o co chodzi, ale więcej będzie można się dowiedzieć w najbliższą środę, 19 lutego.

Na razie wiadomo jedynie, że będzie to cykl działań i akcji plenerowych, do których inspiracją jest atmosfera w Polsce: z jednej strony samorządy podejmujące stanowiska o strefach wolnych od ideologii LGBT+, a z drugiej – miasta takie jak Poznań, gdzie samorząd jest życzliwy i otwarty.

Organizatorzy deklarują, że są przeciwni dzieleniu Polaków na „gorszy” i „lepszy” sort, skłócaniu Polaków z Polakami, narzucaniu społeczeństwu przez władzę, jak mamy żyć, kogo mamy kochać, kto jest prawdziwym Polakiem.
“Uważamy, że w Polsce wszyscy zasługują na szacunek, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie organów państwowych i samorządowych”.

el

57
Dodaj komentarz

avatar
Lukka Pok Priv
Lukka Pok Priv

Smiac mi sie chce lgbt to taka profesorska urzednicza nazwa ahahahahah ahaha glupole

Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Jako Poznaniak uważam, że to skandal, że ktoś się w taki sposób w tak kontrowersyjnym temacie wypowiada za wszystkich. Jako Poznaniak stwierdzam, że w moich oczach propagandorzy religii lgbt nie są mile widziani.

Agnieszka Agusia Mix
Agnieszka Agusia Mix

pedaly jebane nienawidze ich

Agnieszka Karaszewska
Agnieszka Karaszewska

Ludzie tacy sami jak my tylko inaczej kochają… Każdy ma prawo do życia.

Zofia Sawikowska
Zofia Sawikowska

A jako poznanianka uwazam że wszyscy ludzie bez wzgledu na orientacje seksualna, religie czy rase sa mile widziani w moim miescie