Poznań: Lewica walczy o kobiety

Katarzyna Kretkowska biuro 1
Więcej pieniędzy na program in vitro, dopłaty do miejsc w żłobkach niepublicznych oraz pomoc nad osobami wymagającymi opieki. O to wszystko zaapelowała dziś z okazji Dnia Kobiet posłanka Katarzyna Kretkowska.

Zdaniem posłanki przeddzień Dnia Kobiet jest doskonałym terminem, by przypomnieć o tym, że jeśli chodzi o prawa kobiet w Polsce jest nadal bardzo wiele do zrobienia. Kobiety zatrudnione w żłobkach, placówkach opiekuńczych dostają głodowe pensje, a ich podstawa wynagrodzenia jest niższa niż płaca minimalna – i od lat nikt nic z tym nie robi. W dodatku, jak zwróciła uwagę posłanka, kobiety tak naprawdę pracują na dwóch etatach, bo poza pracą zawodową pracują też w domu.

Katarzyna Kretkowska przypomniała, że to klub parlamentarny Lewicy zabiega o podwyższenie emerytury minimalnej kobiet do 1600 zł netto, a także zmianę ustawy o świadczeniach socjalnych. W Dzień Kobiet Lewica złoży też projekt ustawy zapewniającej większą i skuteczniejszą ochronę ofiar gwałtu dzięki zmianie definicji gwałtu.

Posłanka zainaugurowała też Akcję Menstruację – w jej biurze poselskim przy ul. Ratajczaka 22 stanęła skrzynka ze środkami menstruacyjnymi, z których będzie mogła skorzystać każda potrzebująca kobieta. Akcja ma pomóc w walce z ubóstwem menstruacyjnym, gdy kobiety, ze względu na brak środków, nie stać na to, by kupić sobie odpowiednie środki higieniczne w czasie menstruacji.

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: