Poznań: Letnie staże w UMP. Zaczął się nabór

Płatny staż studencki to doskonała okazja, aby połączyć wakacje z doskonaleniem kompetencji – i zarabianiem pieniędzy. Na chętnych czeka ponad 80 miejsc w miejskich jednostkach, a wnioski można składać do 30 czerwca.

Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line na stronie Poznan.pl, w zakładce Staże. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc.

Program skierowany jest do studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia – dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału.

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami (odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki) zaplanowano na lipiec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie za pośrednictwem platformy Zoom.

Z osobami, które zakwalifikują się do udziału w pierwszym etapie programu – miesięcznych praktykach i otrzymają końcową pozytywną ocenę z ich przebiegu, urząd zawrze umowy zlecenia na drugi etap programu, czyli 3-miesięczny staż.

Autorski program praktyk i staży studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 61 dotychczasowych edycji wpłynęło 35,7 tysięcy zgłoszeń. Na staż przyjęto dotąd około 4,5 tysiąca studentów i studentek.

W tym roku letnia edycja staży w Urzędzie Miasta Poznania będzie realizowana od 3 sierpnia do 31 listopada.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: