Port Lotniczy Poznań Ławica fot. Sławek Wąchała

Poznań: Ławica i Strzeszyn okazały się dzielnicami z najwyższą frekwencją!

W II turze wyborów najliczniej do urn poszli mieszkańcy Ławicy i Strzeszyna. Frekwencja wyborcza była tam do siebie bardzo zbliżona, dlatego prezydent Jacek Jaśkowiak zdecydował, że miasto posadzi nowe drzewa w obu osiedlach.

W stolicy Wielkopolski frekwencja wyniosła 75,43 proc. Wśród poznańskich osiedli liderami okazała się Ławica (82,88 proc.) i Strzeszyn (82,48 proc.). Najwyższa frekwencja była w komisji przy ulicy Przybyszewskiego 39, czyli na Łazarzu, ale to był obwód specjalny, a tych – jak się okazało – w liczeniu frekwencji dla dzielnic władze miasta nie brały pod uwagę. Nie byłoby to sprawiedliwe – obwody specjalne są o wiele mniej liczne i wysoka frekwencja jest tam znacznie mniejszym wyczynem niż w przeciętnym obwodzie w którejś z dzielnic.

Licząc więc wszystkie typowe obwody okazało się, że najliczniej zagłosowali mieszkańcy Ławicy i Strzeszyna.

– Jestem dumny z poznanianek i poznaniaków, bo po raz kolejny stanęli na wysokości zadania – powiedział prezydent. – Dziękuję za tak wysoką frekwencję w całym Poznaniu. Jednocześnie gratuluję mieszkańcom Ławicy i Strzeszyna, gdzie osiągnęła ona blisko 83 proc. Różnica między wynikami tych dwóch osiedli jest na tyle niewielka, że nagrodzimy oba. Już jesienią każde z nich wzbogaci się o aż 83 nowe drzewa.

Wśród gatunków, które mogą zostać posadzone na Ławicy i Strzeszynie, są m.in. kasztanowiec czerwony, platan, dąb czy lipa. Są to drzewa dobrze sprawdzające się w warunkach miejskich. Przez pierwsze lata będą one miały zapewnioną opiekę pielęgnacyjną. Sadzenie odbędzie się jesienią, kiedy drzewa wchodzą w okres spoczynku.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze