Wartostrada pod mostem Chrobrego fot. PIM

Poznań: Łącznik Wartostrady przy moście Chrobrego prawie gotowy

Nowa nawierzchnia już jest, teraz zaczyna się montaż oświetlenia – i już w grudniu będzie można komfortowo przejechać Wartostradą pod mostem Chrobrego.

W rejonie tzw. Cypla i mostu Bolesława Chrobrego trwa budowa nowego odcinka Wartostrady, który będzie ułatwieniem dla pieszych i rowerzystów chcących dostać się nad rzekę od ul. Estkowskiego. Roboty ruszyły na początku października i są coraz bardziej zaawansowane.

– Wielu rowerzystów czeka na oddanie tego odcinka, który ułatwi przejazd pomiędzy Wartostradą a północną częścią Poznania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Poprzez wydzielone niedawno pasy dla rowerów na ul. Garbary będzie można dostać się między innymi na Cytadelę czy odcinek Wartostrady wzdłuż ul. Szelągowskiej.

– Łącznik ma już ułożoną nową nawierzchnię, wkrótce rozpocznie się montaż oświetlenia. Trwa również remont dojścia do istniejących schodów prowadzących na brzeg Warty – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki powstającemu łącznikowi będzie można zjechać rowerem czy zejść pieszo na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego do rejonu zaplecza przystani w Starym Porcie. Tam z kolei nowa trasa dla pieszych i rowerzystów połączy się z istniejącym odcinkiem Wartostrady, który biegnie pod mostem do ul. Czartoria.

Nowa infrastruktura nad Wartą będzie oznakowana, oświetlona i objęta monitoringiem wizyjnym.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze