Poznań: Kultowy sklep znika z centrum

Poznań panorama fot. Sławek Wąchała

Kultowy sklep „Taternik” mieszczący się przy Gołębiej właśnie poinformował, że kończy działalność po 20 latach. „Chcieliśmy Wam ogromnie podziękować za 20 lat przygody” – napisała jego załoga na swoim profilu na FB.

Sklep działał do 30 września, a jeszcze do końca października można się kontaktować telefonicznie z placówką w sprawie reklamacji, bonów podarunkowych, zwrotu czy wymiany towaru – ale później już kończy działalność. Zamyka się również sklep w internecie. Oba ogłosiły upadłość.

„Nie pytajcie dlaczego, co się stało, jak to możliwe” – czytamy na profilu. – „Jest to złożone, a dla nas niezmiernie trudne. Nie oskarżajcie, nie przywołujcie do tablicy pandemii, inflacji, remontów – takie dywagacje w niczym już nie pomogą, a mogą prowadzić do złych emocji i złych słów, których zawsze staraliśmy się tutaj unikać”.

Właściciele i załoga sklepu dziękują też swoim wiernym klientom.
„Chcieliśmy Wam ogromnie podziękować za 20 lat przygody” – napisali. – „Każdej! Bo Wasze wizyty w sklepie były zawsze początkiem przygody – podróży, wyzwania, projektu. Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego początku, że wracaliście – po tygodniu, miesiącu, roku – i opowiadaliście nam, jak było. My też ruszymy teraz po nową życiową przygodę, choć niechętnie – bo doskonale wiemy, że nie znajdziemy już drugiego takiego miejsca”.

Podziel się: