Rusałka plaża

Poznań: Które kąpieliska są bezpieczne?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu przebadał kąpieliska w powiecie poznańskim – i już wiadomo, gdzie można się bezpiecznie kąpać. 11 czerwca rusza sezon kąpielowy na miejskich kąpieliskach.

Jak informuje PSSE, która przebadała wodę w poznańskich jeziorach, woda w nadzorowanych kąpieliskach, czyli jeziorami: Strzeszyńskim, Rusałką, Kierskim (Krzyżowniki i przy ul. ks. Nawrota 14) oraz Maltą jest przydatna do kąpieli.

W powiecie poznańskim kąpieliska również są przebadane i bezpieczne, a będą działały nad jeziorami: od 20 czerwca nad Jarosławieckim i Chomięcickim, od 25 czerwca nad jeziorem Kórnickim – Oaza-Błonie, od 27 czerwca nad jeziorem Lusowskim i Biezdruchowskim w Pobiedziskach, od 28 czerwca nad jeziorem Łódzko-Dymaczewskim (przy Hotelu Szablewski), a 1 lipca ruszy kąpielisko nad jeziorem Niepruszewskim, Owocowa Plaża w Zborowie oraz Glinianki w Mosinie.

Komunikaty o przydatności wody do kąpieli oraz wykaz kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli jest aktualizowany na stronie psse-poznan.pl oraz w ogólnopolskim serwisie kąpieliskowym.

PSSE, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze