Poznań: Kto zniszczył plac zabaw w Antoninku?

Antoninek plac zabaw 3 fot. ROAZK
Połamana huśtawka i zjeżdżalnia, drabinki rzucone za płot – tak wygląda teraz plac zabaw przy ulicy Wandy/Sabiny w Antoninku. To było ulubione miejsce zabaw dzieci z całej okolicy.

O dewastacji placu zaalarmowali radni z rady Osiedla Antoninek-Zielinie-Kobylepole. Niestety, to już nie pierwszy raz, gdy na placu panuje bałagan. Dotąd jednak wystarczało sprzątanie. Teraz niezbędny jest remont.
„Niestety tym razem – po raz kolejny musimy się zmagać z dewastacją placu. W minionym tygodniu nieznani sprawcy pogięli i połamali – zjeżdżalnię, huśtawki , konika i inne zabawki jak drabinki czy kosz na śmieci wyrywając je z ziemi i rzucając nawet za płot. Oczywiście nikt nic nie widział” – piszą rozżaleni radni. I zastanawiają się, czy jest sens wydawać kolejnych kilkadziesiąt tysięcy złotych na remont placu, który i tak zostanie znów zniszczony.

Mieszkańcy, zwłaszcza ci, których dzieci lub wnuki korzystały z placu, są oburzeni i proponują, by radni zebrali pieniądze na monitoring placu i jego okolic. Wtedy będzie można złapać i ukarać wandali, a plac nadal będzie służył okolicznym dzieciom. Tak jak powinien.

el fot. ROAZK

Podziel się:

Ostatnio dodane: