Poznań: Kto nie chce tunelu na Starołęce? „To sprawa niepolityczna, a na tunel czekają tysiące poznaniaków”

Bartłomiej Wróblewski fot. FB B. Wróblewski

Poseł Bartłomiej Wróblewski podczas wczorajszej konferencji prasowej oskarżył władze Poznania, że nie chcą tunelu na Starołęce. Ale Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, odpowiedział, że to… PKP PLK odmówiła miastu wspólnej realizacji inwestycji.

Poseł Wróblewski podczas konferencji prasowej przekonywał dziennikarzy, że tunel na Starołęce jest jedną z najbardziej potrzebnych inwestycji w Poznaniu i powinien powstać jak najszybciej.
„Po moim liście do Władz PKP Polskie Linie Kolejowe SA i spotkaniu ze społecznikami, radnymi i Władzami Poznania 14 czerwca, Kolej wyraziła wolę podpisania z Miastem listu intencyjnego w tej sprawie” – napisał poseł na swoim profilu w mediach społecznościowych. – „Z informacji od PKP PLK wynika, że od ponad dwóch miesięcy nie ma odpowiedzi. Konferencja prasowa ma zdopingować Prezydenta Jacka Jaśkowiaka do podjęcia tematu. Nie wolno marnować takich szans. To sprawa niepolityczna, a na tunel czekają tysiące poznaniaków”.

Tymczasem, jak wynika z odpowiedzi Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, również zamieszczonej w mediach społecznościowych, miasto wystosowało propozycję wspólnej budowy tunelu w ciągu ulicy Starołęckiej. Ale to PKP PLK odmówiło. Na dowód tego Mariusz Wiśniewski zamieścił skan pisma otrzymanego od PKP.

„Mam serdeczną prośbę do Pana Posła Wróblewskiego, by najpierw zdopingował PKP PLK do pozytywnego odpisania na pismo Miasta z 29.4. br. ws. propozycji współpracy w zaprojektowaniu tunelu wzdłuż Starołęckiej, a następnie jego budowy przy wsparciu środków UE, zamiast robić kolejne swoje konferencje prasowe, z których nic nie wynika, poza PR” – napisał zastępca prezydenta Poznania. – „Bo niestety w dniu 27.05. wpłynęło pismo od PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji Region Zachodni odmawiające wspólną realizację projektu przebudowy skrzyżowania z linią kolejową w ciągu ul. Starołęckiej, ze względu na zaawansowanie prac nad projektem „Obwodnica towarowa Poznania”. Pismo poniżej. To raz. Po drugie, do naszego Miasta nie dotarła żadna też propozycja listu intencyjnego z PKP PLK, o której wczoraj mówił Pan Poseł”.

Zastępca prezydenta zapewnił, że pismo nie wpłynęło w poprzednich dniach, nie wpłynęło także dziś, bo sprawdzał to w kancelariach urzędu.
„Więc dobrze byłoby, gdyby Pan Poseł wyjaśnił, kto wprowadza Go może w błąd. Ale przede wszystkim niech zainterweniuje Pan Poseł skutecznie, by PKP PLK rzeczywiście chciała podjąć współpracę w temacie budowy tunelu w tym miejscu” – podsumował Mariusz Wiśniewski. – „Nie będzie z naszej strony akceptacji dla prób przerzucania w oczach mieszkańców odpowiedzialności za ten temat na Miasto. Nawet w 2017 r. ze względu na brak zakończenia przez Kolej prac związanych z planem przebiegu kolei dużych prędkości, nie było możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie. Jesteśmy niezmiennie zainteresowani współpracą przy tej inwestycji”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: