Poznański Lider Przedsiębiorczości 4 fot. PP

Poznań: Kto będzie liderem przedsiębiorczości?

Rusza XVII edycja konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”, którą organizuje powiat poznański. Wśród laureatów konkursu są twórcy pierwszego na świecie bezprzewodowego stetoskopu czy największa fabryka sushi w Polsce.

XVII edycja niesie ze sobą też kilka nowości. Od tego roku zwiększa się zasięg terytorialny konkursu. Tym razem do udziału zapraszamy firmy z całej Metropolii Poznań. Widzimy potencjał gospodarczy nie tylko w Poznaniu i powiecie, ale również nieco dalej – w Śremie, Szamotułach, Obornikach i Skokach. Druga nowość to dodatkowe kryterium oceny firmy pod względem działań na rzecz ochrony środowiska i ekologii.

Do udziału w bezpłatnym konkursie zaproszone są średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy.
– Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz gospodarczy regionu. Przykłady naszych laureatów pokazują, że udział w tym przedsięwzięciu bardzo się opłaca. Przedsiębiorstwa są mocniej rozpoznawalne na rynku, zapraszane zostają do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych. Stają się liderami gospodarczymi regionu. Są synonimem naszej gospodarności i rzetelności – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Bardzo mnie cieszy, że zgłaszają się do nas coraz młodsi wiekiem przedsiębiorcy, którzy z powodzeniem realizują swój pomysł na biznes.

W dotychczasowych szesnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym m.in. na bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Tegoroczna pula nagród wynosi około 180 tysięcy złotych.

Każda startująca firma musi poddać się ocenie merytorycznej na wysokim poziomie. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce.
– Oceniamy firmy pod względem finansowym, innowacyjności, czy dynamiki rozwoju. Nowością w tym roku jest kryterium ekologiczne. Podmioty będziemy weryfikować między innymi pod kątem rozwiązań energooszczędnych czy tego w jaki sposób radzą sobie ze składowaniem i sortowaniem odpadów – wyjaśnia Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca. Formularze i szczegółowe informacje na stronie: www.pfpp.com.pl/lidermsp oraz pod numerem telefonu: 61 8418 826. Formularz wraz z załącznikami można przesyłać także drogą elektroniczną na adres lidermsp@powiat.poznan.pl, następnie podpisane przez osobę uprawnioną „Oświadczenia kandydata do tytułu Poznański Lider Przedsiębiorczości” należy złożyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres biura konkursu: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań, w zamkniętej kopercie z dopiskiem Konkurs o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”.

PP, el

Dodaj komentarz

avatar