Poznań: Kręcą film! Będą utrudnienia w ruchu na Starym Mieście

Stare Miasto Poznań fot. Sławek Wąchała

„Pogrom 1905. Miłość i hańba” oraz „Raport Pileckiego” – te dwa filmy będą kręcone w poznańskich plenerach od 20 września. W związku z tym na Starym mieście można się spodziewać utrudnień w ruchu i parkowaniu.

Od 20 do 24 września przy ul. Szewskiej od ul. Wielkiej do ul. Szewskiej 18a po obu stronach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (znak b-36), a więc nie będzie można skorzystać tam ze strefy płatnego parkowania. Tym samym zakazem objęta będzie ul. Dominikańska od ul. Garbary do ul. Dominikańskiej 5.

Natomiast w dniach 22-23 września Szewska zostanie objęta zakazem ruchu od ul. Wielkiej do ul. Szewskiej 18a, a Dominikańska – od ul. Garbary do ul. Dominikańskiej 5. W związku z tym wyznaczono objazd ulicami: Wielką, Kramarską, Wroniecką, Masztalarską. Dla osób jadących do ul Stawnej objazd ulicami: Wielką, Kramarską, Wroniecką, Mokrą, Żydowską. Ul. Mokra i Żydowska będą dwukierunkowe, by umożliwić dojazd do ul. Stawnej i do ul. Szewskiej od ul. Stawnej. Utrudniony lub niemożliwy będzie dostęp do parkometrów przy ul. Szewskiej/Dominikańskiej i Dominikańskiej o numerach 38, 39, 40, 51.

Od 20 do 27 września obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy Ewangelickiej (znak b-36), a także zakaz ruchu (znak b-1). Zakaz ruchu nie będzie dotyczył dojazdu do posesji pracowników firm Gaz-System S.A., PSG Sp. z o.o., PGNiG S.A.

Od 20 do 278 września będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak b-36) na odcinku od ul. Grobla 29 do ul. Wierzbowej. W terminie 24-27.09, na tym samym odcinku, będzie również zakaz ruchu (znak b-1) z wyłączeniem dojazdu do parkingów przy ul. Grobla 28 i Grobla 2, a także dojazdu samochodów drukarni Maciaszczyk przy ul. Łaziennej.

Natomiast od 25 do 27 września na całym obszarze strefy płatnego parkowania na placu przed główną bramą Starej Rzeźni między ul. Garbary i Północną obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (b-36). Nie będzie więc można skorzystać z miejsc parkingowych. 27 września utrudniony lub niemożliwy będzie dostęp do parkometru nr 157. Skorzystać będzie można z parkometru 156 przy ul. Północnej.

Źródło: UMP

Podziel się: