Poznań: Koziołki jednak będą się pokazywać drugi raz!

fot. Sławek Wąchała

Turyści od dawna narzekają na utrudnienia związane z oglądaniem koziołków, które są spowodowane remontem płyty Starego Rynku. Wreszcie zapadła decyzja, że z tego powodu koziołki będą się pokazywać drugi raz – ale nie wiadomo, od kiedy.

Ze względu na remont wszyscy, którzy chcą obejrzeć koziołki w samo południe, mają wyznaczone jedno miejsce, u wylotu ulicy Wielkiej, skąd mogą je obejrzeć. Ale miejsce jest małe, a chętnych zazwyczaj dużo, zwłaszcza w weekendy. Co mniejsi albo nie umiejący się rozpychać maja niewielkie szanse na zobaczenie pokazu.

To dlatego już kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, by koziołki pokazywały się jeszcze raz, o godzinie 15.00. Radni byli za, władze Muzeum Narodowego, które zarządzają Ratuszem, nie miały nic przeciwko – a mimo to nadal koziołki ukazywały się wyłącznie w południe.

Problem narastał, a turyści zaczęli składać reklamacje, jak powiedział Radiu Poznań Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Wiele osób przyjeżdża na jeden dzień, inne mają dokładnie zaplanowaną trasę wycieczki, więc jak nie obejrzą koziołków w południe – to nie zobaczą w ogóle. Turyści, jak mówi Jan Mazurczak, nie kryją rozgoryczenia, gdy słyszą, że następny pokaz koziołków mają dopiero za 24 godziny, zwłaszcza jeśli przyjechali z dziećmi, dla których ten pokaz był najważniejszym punktem wycieczki. Trudno wytłumaczyć dzieciom, że nie obejrzały koziołków, bo rodzicom nie udało się dopchać…

Dlatego zapadłą decyzja o organizacji drugiego pokazu koziołków, o godzinie 15.00 – ale nadal nie wiadomo, od kiedy ten dodatkowy pokaz miałby się odbywać. Wcześniej podawano Imieniny Miasta przypadające 29 czerwca, ale Muzeum Narodowe jeszcze oficjalnie nie potwierdziło tego terminu.

Podziel się: