Poznań: Koronawirus w POSUM

Jedna z naszych Użytkowniczek poinformowała nas, że jej poradnia lekarza rodzinnego w POSUM jest nieczynna z powodu zakażenia lekarki koronawirusem. Co mają robić pacjenci? Nie wiadomo.

Jak się okazuje, o koronawirusie wiedziano w przychodni od rana, ale nie wiadomo, jakie działania placówką podjęła, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i pracownikom oraz ile osób będzie musiało poddać się kwarantannie. Próbowaliśmy uzyskać taką informację w POSUM, ale dyrektor oraz jego zastępca nie byli obecni w pracy, a POSUM nie ma rzecznika prasowego. Odesłano nas więc do biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Czekamy na odpowiedź, a tymczasem i mediom, i pacjentom musi wystarczyć lakoniczny komunikat, który został opublikowany na Facebooku ośrodka: “W związku z objęciem kwarantanną części personelu Poradni Lekarza Rodzinnego w POSUM uprzejmie informujemy, iż Poradnia działa aktualnie w znacząco zmniejszonym składzie osobowym, co może powodować przejściowe utrudnienia w dostępie i udzielaniu świadczeń zdrowotnych. POSUM dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować powyższe utrudnienia. jednocześnie przypominamy, że w przypadkach nagłego zachorowania bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia w POSUM funkcjonuje Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze