Górny Taras Rataj fot. PIM

Poznań: Korekta organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj

Od piątku, ze względu na trwający remont nawierzchni, na ulicy Żegrze obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy będą zmieniali pas jazdy na wewnętrzny na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Piłsudskiego, od wyjazdu z ul. Rzeczańskiej w ul. Redarowską oraz od wyjazdu z ul. Redarowskiej do wjazdu na osiedle Żegrze.

Ta zmiana dotyczy północnej jezdni ul. Żegrze, od ul. Inflanckiej do ul. Bobrzańskiej, gdzie do tej pory ruch odbywał się pasem zewnętrznym. Ze względu na roboty związane budową krawężników, kierowcy będą zmieniali pas jazdy na wewnętrzny na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Piłsudskiego, od wyjazdu z ul. Rzeczańskiej w ul. Redarowską oraz od wyjazdu z ul. Redarowskiej do wjazdu na osiedle Żegrze.

Natomiast na południowej jezdni ul. Żegrze podobna zmiana pasa z zewnętrznego na wewnętrzny będzie obowiązywała na odcinku od wjazdu na osiedle Orła Białego w okolicy kościoła do wyjazdu na wysokości szkoły.

Wprowadzone na czas robót korekty mogą spowodować chwilowe utrudnienia na wjazdach i zjazdach z osiedli w momencie rozbiórki krawężnika. W takich sytuacjach wykonawca będzie jednak w tych miejscach sterował ruchem ręcznie umożliwiając kierowcom wjazd i wyjazd z osiedli.

W efekcie prac zaplanowanych do końca tygodnia już od poniedziałku, 21 października, rozpocznie się budowa nowych krawężników, która pozwoli na szybsze zakończenie prac związanych z odtworzeniem nawierzchni na przyległych do ul. Żegrze chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego.

W trakcie całej inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na ulicach Żegrze i Chartowo – na odcinku od ul. Piaśnickiej do Kurlandzkiej. Poprawi to standard przejazdów samochodowych na ulicach.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze