korek fot. Sławek Wąchała

Poznań: Korek na Lechickiej. W godzinach szczytu… czyścili ulicę

Kierowcy jadący dziś rano ulica Lechicką nie mogli uwierzyć własnym oczom: godzina 7.30, poranny korek-gigant, dodatkowo deszcz – a środkiem ulicy dostojnie, z prędkością 6 km na godzinę jedzie sobie… zamiatarka.

Wszystkich jadących w tym czasie ulicą widok wytrącił z równowagi – delikatnie mówiąc. Bo z powodu budowy trasy na Naramowice poruszanie się w tym rejonie miasta jest i tak bardzo trudne, stanie godzinami w korkach to norma, więc dodatkowe utrudnienie i spowolnienie ruchu przez puszczenie jednym pasem zamiatarki, za którą jechał sznur samochodów, zakrawało na kpinę. Tak przynajmniej sądzili rozwścieczeni kierowcy.

Sprawą zajął się portal epoznan.pl, który jednak ustalił, że pojazd nie został wysłany na tę trasę przez Zarząd Dróg Miejskich. Skoro nie ZDM – to w takim razie może Poznańskie Inwestycje Miejskie, które prowadzą budowę trasy na Naramowice? Ale spółka PIM także wyparła się wysłania zamiatarki na trasę z samego rana.

Wszystko więc wskazuje na to, że jakaś firma posiadająca zamiatarkę postanowiła charytatywnie i nikogo o tym nie informując wysprzątać Poznaniowi ulicę Lechicką.

Źródło: epoznan.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze