schody na Spychalskiego fot. PIM

Poznań: Koniec robót budowlanych na schodach przy Spychalskiego!

Budowa w zasadzie została zakończona – teraz czas na odbiory techniczne, a po nich schody w ciągu ulicy Spychalskiego, łączące Dolną i Górną Wildę, znów będą otwarte dla pieszych.

– W poniedziałek wykonawca przebudowy zgłosił gotowość do odbioru końcowego robót. Jeśli procedura odbioru zakończy się pomyślnie, ze schodów będzie można korzystać w drugiej połowie lipca – powiedział Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, podczas wizytacji placu budowy. Uczestniczył w niej również między innymi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Schody to jedna z ikon Wildy – zostały zaprojektowane w latach 30. ubiegłego stulecia przez znanego architekta, Władysława Czarneckiego. Musiały zostać przebudowane ze względu na ich zły stan techniczny. Do listopada ubiegłego roku, gdy rozpoczął się ich gruntowny remont, były dopuszczone do użytkowania warunkowo, a mieszkańcy mogli poruszać się po nich jedynie wydzielonymi pasami.

W wyniku robót zostały odtworzone w niemal pierwotnej formie. Ich użytkownicy będą mogli korzystać z nich bezpiecznie, ponieważ nie tylko zyskały solidną konstrukcję, lecz również zostały objęte monitoringiem, a po zmroku będą oświetlane lampami w stylu art deco. Przy ścianach bocznych zaprojektowano elementy umożliwiające prowadzenie roweru, a na sąsiadującym terenie – nasadzenia nowych roślin.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze