Poznań: Kongres Świadków Jehowy na MTP. “Miłość nigdy nie zawodzi!”

„Miłość nigdy nie zawodzi!” – to hasło dorocznego Kongresu Świadków Jehowy. Kongres odbędzie się w weekend 9-11 sierpnia na MTP.

Kongres co roku jest dla kilku tysięcy wyznawców z Wielkopolski okazją do spotkań, wspólnych modlitw i uczestnictwa w chrzcie nowych członków zgromadzenia.

W tym roku, hasłem przewodnim będzie miłość – uczestnicy kongresu dowiedzą się więc, co to znaczy, że miłość nigdy nie zawodzi, i jak mimo trudnego dzieciństwa, przewlekłej choroby czy ubóstwa można wzmacniać swoją miłość. Będą mogli obejrzeć też serię filmów dokumentalnych przedstawiające dowody miłości Boga widoczne w przyrodzie oraz zapoznać się z tymi fragmentami Biblii, które pomagają ludziom okazywać sobie miłość.

W niedzielę natomiast będą mogli wysłuchać przemówienia „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?” i dowiedzą się, jak okazywanie miłości pomaga milionom ludzi na całym świecie przezwyciężać uprzedzenia i nienawiść. A w sobotę i w niedzielę odbędzie się także projekcja dwuczęściowego filmu “Jozjasz”, opowiadająca o biblijnym bohaterze, który dorastał otoczony złymi ludźmi, ale stał się znany z przejawiania miłości.

Kongresy odbywają się regularnie w całej Polsce – ten poznański odbędzie się na MTP, w pawilonach 3A, 5 i 6. Wstęp na wszystkie części kongresu jest wolny.

Mat. pras., el, fot. Świadkowie Jehowy

2
Dodaj komentarz

avatar
katolik
katolik

następna zaraza atakuje

Tutur
Tutur

Świadek Jehowy