Konfederacja WUW

Poznań: Konfederacja deklaruje pomoc. „Nie chcemy się chwalić, chcemy dać przykład”

Terenowy sztab wyborczy Krzysztofa Bosaka zaoferował pomoc wojewodzie w walce z koronawirusem. Oddaje mu do dyspozycji wolontariuszy, którzy pomogą osobom objętym kwarantanną.

– Nie mamy wykwalifikowanego personelu medycznego, bo pewnie taki byłby najbardziej przydatny – mówi Ryszard Oszmian z Ruchu Narodowego, członek sztabu. – Ale jeśli tylko zabraknie rąk do pracy- jesteśmy gotowi. I nie chcemy się chwalić, chcemy dać przykład.

Jaką pomoc mogą zaoferować wolontariusze? Taką, jaka będzie potrzebna i do jakiej wyznaczy ich wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Zanieśli do niego właśnie dziś pismo w tej sprawie. Jak mówi Ryszard Oszmian, mogą na przykład wspomagać służby sprawdzające, czy poddani kwarantannie jej przestrzegają. Mogą także pomagać osobom starszym i schorowanym choćby w robieniu zakupów. W poniedziałek ma ruszyć taka usługa zorganizowana przez miasto Poznań. Czy wezmą w niej udział wolontariusze Konfederacji?
– Jeśli pan wojewoda wyznaczy nas do tej pomocy, to nie będziemy oponować, chociaż większym zaufaniem darzymy wojewodę – podkreślił Ryszard Oszmian.

Jakub Mierzejewski ze sztab wyborczego Krzysztofa Bosaka poinformował, że kampania wyborcza została zawieszona, tak samo jak wszelkie spotkania i konwencje, a sama Konfederacja będzie rekomendować przesunięcie wyborów na później ze względu na pandemię koronawirusa. Ich zdaniem najbardziej optymalnym terminem byłaby dopiero jesień.
– Będziemy prosić wszystkich działaczy, żeby w miarę możliwości skupili swoje siły na pomocy objętym kwarantanną – podsumował Mierzejewski.

Lilia Łada