poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Kończą się prace na pętli Piątkowska. Ale wcześniej będą utrudnienia

Wymiana rozjazdów i torów na pętli tramwajowej Piątkowska powoli dobiega końca i już 1 września pasażerowie ponownie będą mogli pojechać trasą aż do pętli. Obecnie tramwaje kursują tylko do osiedla Winiary.

Obecnie na pętli Piątkowska zakończyły się prace rozbiórkowe i trwają przygotowania do montażu nowego torowiska, który wkrótce się rozpocznie.
– Podejmując działania, których celem jest poprawa stanu infrastruktury dbamy jednocześnie o to, aby w umożliwić przejezdność na trasach komunikacji miejskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Mimo trwania prac trasa na Piątkowska nie została zamknięta w całości – tramwaje linii nr 11 i 99 dojeżdżają do przystanku Os. Winiary, po czym wracają do centrum. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu tzw. końcówki czołowej – tramwaje dojeżdżają do przystanku Os. Winiary, a następnie, za przystankiem, przejeżdżają na tor prowadzący w kierunku centrum.

Przed 1 września rozjazdy będą musiały zostać zdemontowane, by tramwaje mogły normalnie kursować gotowymi torami. I z tego powodu od poniedziałku 30 sierpnia do wtorku 31 sierpnia ruch tramwajowy na trasie Piątkowskiej zostanie wstrzymany, bo będzie się odbywał demontaż rozjazdów. Tramwaje linii nr 11 będą kursować do pętli Połabska, a linia nr 99 zostanie zawieszona. Na trasie Piątkowska – most Teatralny uruchomiona zostanie linia autobusowa za tramwaj nr T11.

Linia nr 11:

POŁABSKA – Aleje Solidarności – Murawa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta -… – UNII LUBELSKIEJ.

Linia nr 99: zawieszona.

Linia T11:

PIĄTKOWSKA – Aleje Solidarności – Witosa – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem –

al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – MOST TEATRALNY.

ZTM

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Kończą się prace na pętli Piątkowska. Ale wcześniej będą utrudnienia