Czesław Mozil fot. CK Zamek

Poznań: Koncertowy lipiec na Dziedzińcu CK Zamek

Czesław Solo, Morga, Backspace i koncert “Visions” Stanisława Słowińskiego. Wszystko to proponuje w lipcu CK Zamek. Wraz z upałami nadszedł czas na odmrażanie Dziedzińca Zamkowego!

Jako pierwszy – bo już 8 lipca o 20.30 – na muzycznej scenie CK Zamek wystąpi Czesław Mozil: multiinstrumentalista, człowiek orkiestra, muzyk o wrażliwym sercu i wielkiej przyjaźni dla świata. Jego występ to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu.

Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia, opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty.

15 lipca o godzinie 20.00 w cyklu JazZamek #30 wystąpi zespół Stanisława Słowińskiego. Po trasach promujących znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy Landscapes Too Easy To Explain i Visions | Between Love and Death oraz międzynarodowym tournee Touring the Universe 2018/2019 zespół Stanisława Słowińskiego rozpoczął trasę promującą najnowszy album lidera – Visions Violin Concerto live at ICE Congress Centre Kraków.

I Koncert skrzypcowy „Visions” to kompozycja, której podwalinami są muzyczne mosty łączące inspirację klasycznym kanonem wielkich skrzypcowych form solistycznych oraz bogatą historią skrzypiec jako instrumentu solowego na gruncie muzyki jazzowej i improwizowanej.

22 lipca o 21.00 na Dziedzińcu Zamkowym wystąpi Morga. Zespół powstał w 2019 roku z pasji wspólnego muzykowania, a jego utwory to przede wszystkim autorskie kompozycje opowiadające o śmierci, pobrzmiewające echem polskiej muzyki i tradycji ludowej połączonej z elementami muzyki rockowej. Zespół wystąpi w składzie: Joanna Markowska – śpiew, Marcin Markowski – gitara, Grzegorz Myćka – bas, Wojciech Luchowski – bębny oraz Mateusz Kokot – wizualizacje.

Natomiast 29 lipca (początek o godzinie 20.00) gościem dziedzińcowej sceny będzie zespół Backspace, który wystapi z Patrykiem lichotą. To jedna z najbardziej oryginalnych grup na europejskiej scenie muzyki improwizowanej. Zespół powstał w 2013 roku. Muzycy z powodzeniem łączą brzmienia akustycznego akordeonu i elektrycznych skrzypiec z możliwościami współczesnej technologii. Skład zespołu: Zbigniew Chojnacki – akordeon / elektronika, Łukasz Czekała – skrzypce /elektronika, Marcin Albert Steczkowski – kornet / fx oraz Patryk Lichota – wizualizacje.

Uwaga! Ze względu na pandemię koronawirusa podczas koncertów obowiązują wytyczne GIS dot. organizacji wydarzeń. Zakupione bilety upoważniają do zajęcia miejsca siedzącego, które będzie wskazane przez obsługę przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

CK Zamek, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze