Heima fot. mat. pras.

Poznań: Koncert zespołu Heima nad Rusałką. Na żywo!

To pierwszy dzień legalnego koncertowania, więc Scena nad Rusałką zaprasza na żywo na plenerowy koncert zespołu Heima, który rozpocznie się o 20.30. Wstęp wolny.

Heima to łódzki zespół powstały pod koniec 2017 roku z inicjatywy Olgi Stolarek –wokalistki i autorki tekstów. Żaden z członków zespołu nie jest w stanie określić, jaki właściwie gra gatunek muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki i pianina oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie i pomimo ogromnego zróżnicowania, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.

Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym na festiwalach. Wystąpili między innymi na Soundedit, FAMA oraz Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight wręczanej w ramach konkursu współorganizowanego przez Festiwal Soundedit i Radio Łódź. Artyści współpracują z łódzkim muzykiem i producentem Pawłem Cieślakiem. W ramach tej kolaboracji powstał materiał na debiutancką płytę zespołu, której premiera planowana jest na lato 2021.

Koncert zorganizowany będzie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na bieżąco.

Koncert transmitowany będzie również na żywo za pośrednictwem Facebooka, a po wydarzeniu będzie dostępny również na kanale YouTube “Scena nad Rusałką”, na którym można zobaczyć wszystkie wydarzenia, które do tej pory odbyły się w ramach projektu. Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda.

Mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze