Poznań: Kolejny punkt szczepień. Na… dworcu PKP

dworzec PKP

Od dziś w holu dworca głównego PKP w Poznaniu działa punkt szczepień przeciwko covid-19. To wspólna inicjatywa wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz PKP S.A. Zaszczepić może się każdy chętny.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, szczepienia będą prowadzone w poniedziałki oraz piątki do 24 listopada. W specjalnie przygotowanej przestrzeni dworca będzie można otrzymać szczepionkę marki Pfizer oraz jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wykonywane będą także szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia. Obsługę punktu szczepień zapewni kadra medyczna ze szpitala im. Franciszka Raszei.

Otwarcie nowego punktu nie znaczy jednak, że w piątek nie będzie działał punkt szczepień Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18. Także i tu w piątek w godz. 10.00-18.00 będą prowadzone szczepienia przeciwko covid-19. Tak jak w poprzednich tygodniach, w urzędzie będzie można zaszczepić się szczepionką Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Źródło: WUW

Podziel się: