Poznań: Kolejny etap remontów w centrum. Zmiany w organizacji ruchu

św. Marcin, remont fot. PIM

Zaczyna się kolejny etap Projektu Centrum, czyli przebudowy Świętego Marcina i Al. Marcinkowskiego. Z tego powodu od 19 lipca na obu ulicach zmieni się organizacja ruchu.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, na odcinku ul. Św. Marcin między ul. Piekary a Al. Marcinkowskiego dostępna będzie część ulicy po stronie Galerii MM. Będą mogli korzystać z niej mieszkańcy, dostawcy i pojazdy obsługi komunalnej w godz. 7.00-9.00 oraz 14.30-17.00. Podobnie będzie zorganizowany ruch dla skręcających z ul. Piekary w lewo w ul. Św. Marcin.

Z kolei na Al. Marcinkowskiego ruch pojazdów zostanie przełożony z jezdni zachodniej na wschodnią. Dojazd dla dostawców do Galerii MM oraz do posesji przy Al. Marcinkowskiego 20 i 21 będzie możliwy od strony ul. Podgórnej.

Po obu stronach ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Piekary będą dostępne przejścia dla pieszych, a dalej, od ul. Piekary w kierunku Kupca Poznańskiego, przejść będzie można tylko po stronie Galerii MM. Umożliwiony zostanie także przejazd dla rowerzystów od placu Wolności do ul. Paderewskiego.

Podziel się: